TEXT
Apple iPhone 8 Gray
Apple iPhone 8 Gray
Low stock: 1 left
Regular price
1.000,00 NOK
Regular price
Sale price
1.000,00 NOK
Unit price
per
Tax included.
Couldn't load pickup availability
- Tested for battery health and guaranteed to have a minimum battery capacity of 80%.
- Successfully passed a full diagnostic test which ensures like-new functionality and removal of any prior-user personal information.
- The device does not come with headphones or charger and charging cable.
| Item model number | iPhone 8 |
|---|---|
| OS | iOS 16 |
|
Chipset Model
|
Apple A11 Bionic |
| RAM | 2 GB |
| Memory Storage Capacity | 64, 128, 256 GB |
| Display technology | LCD |
| Standing screen display size | 4,7 Inches |
| Ram Memory Installed Size | 4 GB |
| Connectivity | 4G, Bluetooth, GPS, Lightning, NFC, Wi-Fi |
|
Camera Resolution
|
12MP with f/1.8 Aperture, Quad-LED True Tone Flash, Hybrid IR Filter & 7MP Front Camera with f/2.2 Aperture, Retina Flash and Auto HDR |
