Dell Latitude 5490 i5-7 Gen 16 RAM 256 SSD
Dell Latitude 5490 i5-7 Gen 16 RAM 256 SSD
Low stock: 4 left
Regular price
1.000,00 NOK
Regular price
Sale price
1.000,00 NOK
Unit price
per
Tax included.
Couldn't load pickup availability
- 7th Generation Intel Core i5 processor ( i5-7300U) | Dual Core | 2.6GHz max boost speed 3.50GHz
- Integrated Intel HD 620 Graphics | 16 GB 2400 MHz | 256 SSD
- Intel Wireless-AC 9560 802.11a/b/g/n/ac | Bluetooth 5.0 | Gigabit Ethernet | 3 x USB 3.1 Gen 1 | USB-C 3.1 Gen 2/DisplayPort | HDMI
- 14" HD (1366 x 768) Non-Touchscreen | Stereo speakers/microphone | Webcam | Backlit Keyboard
- Windows 10 Professional 64-bit - Ideal for Home, Professionals, Small business, School Education
| Standing screen display size | 14 Inches |
|---|---|
| Screen Resolution | 1920 x 1080 pixels |
| Max Screen Resolution | 1920x1080 |
| Processor | 2.6 GHz core_i5 |
| RAM | 16 GB DDR4 |
| Memory Speed | 2.6 GHz |
| Hard Drive | 256 GB SSD |
| Graphics Coprocessor | Intel |
| Chipset Brand | Intel |
| Card Description | Integrated |
| Graphics Card Ram Size | 16 GB |
| Wireless Type | 802.11ac |
| Number of USB 3.0 Ports | 3 |
| Average Battery Life (in hours) | 2-5 Hours |
