Dell Latitude 7290 i5-8 Gen 16 RAM 256 SSD
Dell Latitude 7290 i5-8 Gen 16 RAM 256 SSD
Low stock: 3 left
Regular price
1.000,00 NOK
Regular price
Sale price
1.000,00 NOK
Unit price
per
Tax included.
Couldn't load pickup availability
- 8th Generation Intel Core I5-8350U Processor | Quad Core |1.7GHz max boost speed 3.6GHz
- Integrated Intel UHD 620 Graphics | 16GB DDR4 2400MHz, 256GB SATA M.2 SSD
- Wi-Fi 5 (802.11ac); Dual-Band (2.4 & 5 GHz) | Ethernet | Bluetooth 4.2 |
- 12.5-inch HD Anti-glare (1366 x 768) | Webcam | Headphone/microphone combo |
- Windows 10 Professional 64-bit - Ideal for Home, Professionals, Small business, School Education
| Standing screen display size | 12.5 Inches |
|---|---|
| Screen Resolution | 1366x768 |
| Max Screen Resolution | 1366 x 768 Pixels |
| Processor | 1.7 GHz core_i5 |
| RAM | 16 GB SDRAM |
| Memory Speed | 1.7 GHz |
| Hard Drive | 256 GB SSD |
| Graphics Coprocessor | Intel UHD Graphics 620 |
| Chipset Brand | Intel |
| Card Description | Integrated |
| Graphics Card Ram Size | 256.00 |
| Wireless Type | 802.11ac |
| Average Battery Life (in hours) | 2-3 Hours |
