TEXT
Lenovo T460 i5-6 Gen 8 RAM 256 SSD
Lenovo T460 i5-6 Gen 8 RAM 256 SSD
Low stock: 3 left
Regular price
1.000,00 NOK
Regular price
Sale price
1.000,00 NOK
Unit price
per
Tax included.
Couldn't load pickup availability
- Intel i5-6300U (2.4GHz up to 3.0GHz) 3MB Cache, 2133MHz
- Intel HD Graphics 520, 8GB RAM, 256GB Opal2 Solid State Drive
- 14" FHD Display (1920x1080) IPS, 720p Integrated Webcam
- Backlit Keyboard, Fingerprint Reader, Bluetooth 4.1
- Windows 7 Pro 64
| Standing screen display size | 14 Inches |
|---|---|
| Screen Resolution | 1920 x 1080 pixels |
| Max Screen Resolution | 1920x1080 Pixels |
| Processor | 2.4 GHz core_i5 |
| RAM | 8 GB DDR3L SDRAM |
| Memory Speed | 1600 MHz |
| Hard Drive | 256 GB SSD |
| Graphics Coprocessor | Intel HD Graphics 520 |
| Chipset Brand | Intel |
| Card Description | Integrated, Dedicated |
| Graphics Card Ram Size | 8 GB |
| Wireless Type | Bluetooth |
| Number of USB 3.0 Ports | 2 |
| Average Battery Life (in hours) | 2-6 Hours |
