TEXT
Lenovo T490 i5-8 Gen 16 RAM 256 SSD
Lenovo T490 i5-8 Gen 16 RAM 256 SSD
Low stock: 3 left
Regular price
1.000,00 NOK
Regular price
Sale price
1.000,00 NOK
Unit price
per
Tax included.
Couldn't load pickup availability
- Intel Core i5-8265U Quad-core 1.60GHz (Up to 3.90GHz) Processor;
- 16GB DDR4 2400MHz RAM, 512GB SSD;
- 14" FHD (1920x1080, 250 nits) IPS anti-glare Display;
- Intel UHD Graphics 620;
- Windows 10 Pro
| Standing screen display size | 14 Inches |
|---|---|
| Screen Resolution | 1920 x 1080 pixels |
| Max Screen Resolution | 1920 x 1080 |
| Processor | 1.6 GHz core_i5 |
| RAM | 16 GB DDR4 |
| Memory Speed | 2400 MHz |
| Hard Drive | 512 GB SSD |
| Graphics Coprocessor | Intel UHD Graphics 620 |
| Chipset Brand | Intel |
| Card Description | Integrated |
| Graphics Card Ram Size | 8 GB |
| Wireless Type | 802.11ac |
| Number of USB 3.0 Ports | 3 |
