TEXT
Lenovo X260 i5-6 Gen 8 RAM 256 SSD
Lenovo X260 i5-6 Gen 8 RAM 256 SSD
Low stock: 3 left
Regular price
1.000,00 NOK
Regular price
Sale price
1.000,00 NOK
Unit price
per
Tax included.
Couldn't load pickup availability
- Intel's premium Core i5-6300U processor at 2.40 GHz
- 8GB 1600 MHz DDR3 SDRAM Memory for full-power multitasking; 256GB SSD
- Display: 12.5" screen with 1920 x 1080 resolution, Intel HD Graphics 5500; 2 x USB 3.0; Intel 7265 AC/B/G/N Dual Band Wireless + Bluetooth Version 4.0
- Windows 10 Professional 64-bit
| Standing screen display size | 12.5 Inches |
|---|---|
| Screen Resolution | 1920 x 1080 |
| Max Screen Resolution | 1366 x 768 |
| Processor | 2.4 GHz core_i5 |
| RAM | 8 GB |
| Memory Speed | 2133 MHz |
| Hard Drive | 256 GB SSD |
| Graphics Coprocessor | Intel |
| Chipset Brand | Intel |
| Card Description | Integrated |
| Graphics Card Ram Size | 8 GB |
| Wireless Type | Bluetooth |
